Indonezijos Respublikos garbės konsulatas Lietuvoje
Header

Informacija keliaujantiems

Į šalį leidžiama įvežti ne daugiau nei vieną litrą alkoholinių gėrimų, 200 cigarečių, 50 cigarų ar 100 gramų tabako bei saikingą kiekį kvepalų vienam suaugusiam žmogui. Užsienio valiutos įvežimas ar išvežimas nėra ribojamas, tačiau Indonezijos valiuta yra ribojama iki 5 000 000 Rp.

Fotoaparatus, videokameras, nešiojamus radio įrenginius, kasečių grotuvus, žiūronus ar sportinę įrangą įvežti leidžiama su sąlyga, kad jie bus išimti ir deklaruoti muitinei atvykimo ir išvykimo metu. Draudžiama gabenti šaunamuosius ginklus, narkotines medžiagas, pornografinę medžiagą, siųstuvus ar imtuvus, belaidžius telefonus. Jei gabenate tradicinės kinų medicinos produktų ar vaistų, jie turi būti registruoti Indonezijos Sveikatos apsaugos skyriuoje (DEPKES RI), o filmai, video įrašai, DVD ar VCD turi būti patikrinti Cenzūros komisijos.

Oro uosto mokesčiai

Oro uosto vadovybė apmokestina tarptautiniais maršrutais keliaujančius keleivius 100 000 Rp, o vidaus maršrutais keliaujančius 30 000 Rp dydžio oro uosto mokesčiu.

Imigracija

Visi keliaujantys į Indoneziją privalo turėti pasą, galiojantį mažiausiai šešis mėnesius nuo atvykimo į šalį dienos, bei turėti įrodymą (bilietus) tolesnei kelionei ar kelionei atgal. Vizą atvykimo metu gali įsigyti 63-jų šalių piliečiai: Pietų Afrikos respublika, Alžyras, Jungtinės Amerikos valstijos, Argentina, Australija, Austrija, Bahreinas, Belgija, Nyderlandai, Brazilija, Bulgarija, Čekija, Kipras, Danija, Jungtiniai Arabų emiratai, Estija, Fidžis, Suomija, Vegrija, Indija, Jungtinė Karalystė, Iranas, Airija, Islandija, Italija, Japonija, Vokietija, Kambodža, Kanada, Pietų Korėja, Kuveitas, Laosas, Latvija, Libija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Maldyvai, Malta, Meksika, Egiptas, Monakas, Norvegija, Omanas, Panama, Prancūzija, Lenkija, Portugalija, Kataras, Kinijos liaudies respublika, Rumunija, Rusija, Saudo Arabijos karalystė, Naujoji Zelandija, Slovakija, Slovėnija, Ispanija, Surinamas, Švedija, Šveicarija, Taivanas, Tunisas ir Graikija.

Bevizis režimas galioja šių šalių piliečiams: Tailandas, Malaizija, Singapūras, Brunėjaus Darusalamas, Filipinai, Hongkongo specialusis administracinis regionas, Makao specialusis administracinis regionas, Čilė, Marokas, Peru ir Vietnamas. Keliautojai iš šalių, kurioms taikomas bevizinis režimas, gali iškart eiti prie imigracijos leidimo langelio. Bevizis režimas galioja iki 30 dienų ir negali būti pratęstas. Atvykimo vizą galima įsigyti šiuose imigracijos leidimo taškuose:

Oro uostuose: Polonia (Medanas), Sultan Syarif Kasim II (Pekanbaras), Tabing (Padangas), Soekarno-Hatta (Džakarta), Juanda (Surabaja), Ngurah Rai (Balis) ir Sam Ratulangi (Manadas). Įgalioti jūrų uostai yra Batamas, Sekupangas, Batuamparas, Nongsas, Marinas, Teluk Senimbas, Bandar Brintanas, Talani Lagojus ir Bandar Sri Udana Labonas, įsikūrę Riau salyne, Sri Bintan Puras, įsikūręs Tanjung Pinange, Belavano uostas ir Sibolgas, įsikūrę Šiaurės Sumatroje, Yos Sudarso Tanjung Perakas, įsikūręs Surabajoje, Teluk Bayuras, įsikūręs Padange, Tanjung Priokas Džakartoje, Padang Bai ir Benoa Balyje, Džajapuros uostas, Bitungas, Tanjung Balai Karimunas, Tanjung Masas Centrinėje Džavoje, Tenua ir Maumere Rytų Nusa Tenggaroje, Pare-Pare ir Soekarno Hatta uostas, įsikūrę Pietų Sulavesyje.

Šalių, kurios nepatenka nė į vieną iš minėtų sąrašų, piliečiai prieš atvykdami į Indoneziją dėl vizos privalo kreiptis į savo gimtojoje šalyje esančią Indonezijos respublikos ambasadą ar konsulatą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *